Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera

Image
Szpital im. dr. H. Jordana
ul. Przyrodnicza 7/9
Przychodnia Lecznicza
ul. Lecznicza 6
Przychodnia Zarzewska
ul. Zarzewska 56/58

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

Kadra

  • prof. nadzw. dr hab. n. med. Elżbieta Miller
    Ordynator

  • lek. Anna Grygielska
    Z-ca Ordynatora

  • mgr Anna Słoń
    Pielęgniarka Oddziałowa

Dane kontaktowe

  • Ordynator +48 42 672 19 88

  • Pokój lekarski +48 42 672 19 75

  • Pielęgniarka Oddz. +48 42 672 19 16

  • Sekretariat +48 42 672 19 46

  • Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pełna kadra oddziału →

Od ponad 40 lat, jako pierwsi w regionie łódzkim, specjalizujemy się w zakresie neurorehabilitacji, ustawicznie wdrażając nowoczesne osiągnięcia naukowo-techniczne do leczenia chorych. Główną domeną naszego działania jest zapewnienie wczesnej, kompleksowej, ciągłej, bezpiecznej i skutecznej rehabilitacji pacjentów z ciężkimi dysfunkcjami narządu ruchu w następstwie chorób układu nerwowego, w szczególności: udarów mózgu, stwardnienia rozsianego, polineuropatii i innych.

Pacjenci przyjmowani są do Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej z całego regionu łódzkiego na zasadzie ścisłej współpracy z oddziałami udarowymi, neurochirurgicznymi, internistycznymi naszego i innych szpitali.

Dużą skuteczność leczenia gwarantuje wysoko wyspecjalizowania kadra lekarzy, magistrów fizjoterapii, psychologów, logopedów, terapeutów zajęciowych i pielęgniarek.

W skład Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej wchodzą również:

  • Pracownia Logopedyczna –zajmuje się diagnostyką i terapią logopedyczną. Opieka logopedyczna chorych z zaburzeniami mowy realizuje działania diagnostyczne, korekcyjne oraz instruktażowe dla rodzin/opiekunów zmierzające do rozpoznawania, ograniczenia i likwidowania zaburzeń mowy.
  • Pracownia Psychologiczna – w ramach której wykonywana jest diagnostyka neuropsychologiczna i psychoterapia.
  • Pracownia Terapii Zajęciowej – świadczy usługi w zakresie rozwijania umiejętności wykonywania czynności życia codziennego, w tym zaradności osobistej, dzięki stosowaniu różnych technik.
  • Pracownia Audio-Wizualna- wyposażona min. W program komputerowy Neuroforma angażujący jednocześnie funkcje ruchowe i poznawcze, będąc skuteczną terapią kształtującą koordynację wzrokowo-przestrzenną, procesy spostrzegania, podejmowania decyzji, uwagę i pamięć.
  • Oddział Rehabilitacji Neurologicznej uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki i Leczenia Udarów Mózgu ”POLKARD”.

Zespół specjalistów prowadzi kompleksową rehabilitację funkcjonalną w atrakcyjnej motywującej formie, wykorzystując nowoczesne metody stymulujące i przyśpieszające procesy kompensacyjno-naprawcze w centralnym układzie nerwowym. Ułatwiające odzyskanie przez chorego utraconych funkcji: np. metodę Bobath, metodę PNF i inne. Stosujemy również leczenie dysfunkcji narządu ruchu z zastosowaniem metod medycyny manualnej.

Z zakresu fizykoterapii stosujemy:

  • laseroterapię, krioterapię, magnetoterapię,
  • prądy małej i wielkiej częstotliwości, galwanizację,
  • jonoforezy, prądy diadymiczne, prądy interferencyjne, ultradźwięki,
  • masaż ręczny – klasyczny, punktowy, segmentarny, masaż wibracyjny, masaż pneumatyczny.

Lokalizacja oddziału:

  • Dostępność architektoniczna

    Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych 

    Przed Pawilonem A znajduje się parking dla osób niepełnosprawnych na 9 miejsc parkingowych. 

    Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach 

    Brak informacji o prawie wstępu z psem asystującym oraz o ograniczeniach 

    Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online: 

    Brak możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu 

    Pawilon A. 

    W budynku znajdują się min.: 

    Izba Przyjęć, SOR, Poradnie Specjalistyczne, Oddział Chirurgiczny Ogólny, Oddział Chirurgii Urazowo Ortopedycznej, Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii, Oddział Ginekologii Operacyjnej i Zachowawczej 

    Opis dostępności wejścia do budynku 

    Wejście do izby Przyjęć wyposażone jest w drzwi przesuwne i znajduje się na parterze Pawilonu A. Dostęp do niego możliwy jest podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Parter oraz I piętro połączone jest z Pawilonem B łącznikiem. Do pawilonu A pacjenci mogą również dostać się wejściem głównym do którego dostęp umożliwia podjazd dla niepełnosprawnych. 

    Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy). 

    Pawilon B. 

    W budynku znajdują się min.: 

    Oddział Neurologiczny, Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, Oddział Rehabilitacyjny, Oddział Udarowy, Ośrodek Rehabilitacji Dziennej 

    Opis dostępności wejścia do budynku 

    Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z wejścia znajdującego się poziomie 0. Do Pawilonu B osoby niepełnosprawne mogą dostać się również łącznikami z Pawilonu A. 

    Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie z wyjątkiem poddasza gdzie są różne poziomy i dla umożliwienia poruszania się niepełnosprawnym zamontowane są windy-platformy dla niepełnosprawnych, komunikacja pionowa – windy). 

    Pawilon D

    W budynku znajdują się m.in.: 

    Oddział Okulistyczny, OAiT 

    Opis dostępności wejścia do budynku 

    Pawilon D połączony jest bezpośrednio z Pawilonem A. Najlepszy dostęp do Pawilonu D dla osób niepełnosprawnych jest łącznikiem na poziomie parteru. 

    Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy). 

    Budynek Administracyjny 

    Opis dostępności wejścia do budynku 

    Sekretariat znajduje się na poziomie parteru. Dostęp dla osób niepełnosprawnych do budynku na poziom parteru oraz I piętra umożliwia winda. Dostęp do windy możliwy jest z poziomu chodnika, od strony szpitala. 

    Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych - z wyjątkiem poddasza 

    dokąd nie dojeżdża winda (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – winda). 

Lekarze

  • prof. nadzw. dr hab. n. med. Elżbieta Miller Ordynator

  • lek. Anna Grygielska Z-ca Ordynatora

  • lek. Agata Kunikowska-Błoch

  • lek. Marta Niwald

  • lek. Ewa Prączko-Pawlak

Personel medyczny

  • mgr Anna Słoń Pielęgniarka Oddziałowa

Oficjalny serwis internetowy Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi

  93-113 Łódź, ul. Milionowa 14

Social Media:

Oddziały