Oddział posiada akredytację na prowadzenie specjalizacji w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu łącząc naukę lekaryz rezydentów z doświadczeniem zespołu specjalistów.
Oddział z dużym doświadczeniem w operacjach endoprotezoplastyki stawu biodrowego oraz kolanowego w przebiegu chorób zwyrodnieniowych jak i stanach pourazowych. Dzięki wysoko wyspecjalizowanej opiece i wszechstronnemu zespołowi pacjenci mają zapewnioną opieką rehabilitacyjną już w pierwszej dobie po zabiegu.
Dysponujemy nowoczesnymi metodami operacyjnymi, wysokiej jakości sprzętem oraz aparaturą medyczną, która daje możliwości wykonywania specjalistycznych badań obrazowych na miejscu, również w trakcie zabiegu operacyjnego.
Wykonywane są również:
- zabiegi artoskopowe w obrąbie struktur stawu kolanowego- rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego,
- operacje oszczędzające łąkotki – szycie metodami Inside-Out, Outside-In oraz All-Inside,
- leczenie ubytków chrząstki stawowej oraz z użyciem biodegradowalnego podłoża wspomagającego służącego do przetrzymywania mezenchymalnych komórek macierzystych – Hyalofast.
Oddział wykonuje również zabiegi zespolenia złamań kości długich – trzonów, nasad, przynasad. Metody te umożliwiają leczenie bez stosowania opatrunku gipsowego, co pozwala na szybsze podjęcie rehabilitacji I przyspiesza powrót do sprawności po urazie. Przeprowadzamy również leczenie operacyjne w zespole cieśni nadgarstka i innych neuropatiach.
Lokalizacja oddziału:
-
Dostępność architektoniczna
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
Przed Pawilonem A znajduje się parking dla osób niepełnosprawnych na 9 miejsc parkingowych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Brak informacji o prawie wstępu z psem asystującym oraz o ograniczeniach
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online:
Brak możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu
Pawilon A.
W budynku znajdują się min.:
Izba Przyjęć, SOR, Poradnie Specjalistyczne, Oddział Chirurgiczny Ogólny, Oddział Chirurgii Urazowo Ortopedycznej, Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii, Oddział Ginekologii Operacyjnej i Zachowawczej
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do izby Przyjęć wyposażone jest w drzwi przesuwne i znajduje się na parterze Pawilonu A. Dostęp do niego możliwy jest podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Parter oraz I piętro połączone jest z Pawilonem B łącznikiem. Do pawilonu A pacjenci mogą również dostać się wejściem głównym do którego dostęp umożliwia podjazd dla niepełnosprawnych.
Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy).
Pawilon B.
W budynku znajdują się min.:
Oddział Neurologiczny, Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, Oddział Rehabilitacyjny, Oddział Udarowy, Ośrodek Rehabilitacji Dziennej
Opis dostępności wejścia do budynku
Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z wejścia znajdującego się poziomie 0. Do Pawilonu B osoby niepełnosprawne mogą dostać się również łącznikami z Pawilonu A.
Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie z wyjątkiem poddasza gdzie są różne poziomy i dla umożliwienia poruszania się niepełnosprawnym zamontowane są windy-platformy dla niepełnosprawnych, komunikacja pionowa – windy).
Pawilon D.
W budynku znajdują się m.in.:
Oddział Okulistyczny, OAiT
Opis dostępności wejścia do budynku
Pawilon D połączony jest bezpośrednio z Pawilonem A. Najlepszy dostęp do Pawilonu D dla osób niepełnosprawnych jest łącznikiem na poziomie parteru.
Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy).
Budynek Administracyjny
Opis dostępności wejścia do budynku
Sekretariat znajduje się na poziomie parteru. Dostęp dla osób niepełnosprawnych do budynku na poziom parteru oraz I piętra umożliwia winda. Dostęp do windy możliwy jest z poziomu chodnika, od strony szpitala.
Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych - z wyjątkiem poddasza
dokąd nie dojeżdża winda (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – winda).
Lekarze
-
dr n. med. Piotr Jander Kierownik
-
dr.n.med. Jarosław Woźniak Z-ca Kierownika
-
lek. Damian Durka
-
lek. Adam Górkiewicz
-
dr n.med. Sławomir Wierzbicki
-
lek. Kamil Irzykowski
-
lek. Maciej Kluba
-
lek. Rafał Kowalczyk
-
lek. Kamil Lachowicz
-
lek. Andrzej Rak
-
lek. Jan Skorupski
-
lek. Michał Walenciak
-
lek. Stanisław Woźniak
-
lek. Oskar Mikołajczyk
-
lek. Krystian Urzędowski
-
lek. Adam Małkiewicz
Pielęgniarki
-
Aldona Pacześna p.o. Pielęgniarki Oddziałowej, specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego