Zajmujemy się chorymi:
- w stanach zagrożenia życia,
- pacjentami wymagającymi resuscytacji krążeniowo-oddechowo-mózgowej,
- pacjentami w stanie wstrząsu różnego pochodzenia,
- chorymi leczonymi z powodu zaburzeń metabolicznych, niewydolności krążeniowej i oddechowej.
Pod opieką naszego Oddziału znajdują się również pacjenci w okresie okołooperacyjnym. Po zabiegach w znieczuleniu ogólnym i przewodowym pacjenci kierowani są do sali poznieczuleniowej, działającej w obrębie bloku operacyjnego z wydzielonym personelem lekarskim i pielęgniarskim. Oddział wyposażony jest w wysokiej klasy sprzęt i aparaturę monitorującą pacjentów oraz sprzęt diagnostyczny pozwalający na wykonywanie badań rentgenowskich, EKG, USG i ECHO serca.
W Oddziale stosowana jest terapia nerkozastępcza. W chwili obecnej posiadamy cztery aparaty do terapii nerkozastępczej. Istnieje możliwość wykonania bronchofiberoskopii i gastroskopii. Anestezjolodzy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii zabezpieczają pracę Bloku Operacyjnego oraz pracowni diagnostycznych.
Wykonywane są znieczulenia przewodowe i ogólne dla potrzeb oddziałów zabiegowych:
- Chirurgii Ogólnej,
- Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej,
- Ginekologii Operacyjnej i Zachowawczej,
- Okulistyki.
Wykonujemy znieczulenia do zabiegów diagnostycznych:
- gastroskopii,
- kolonoskopii,
- bronchoskopii,
- cholecystopankreatografii wstecznej,
- znieczulenia pacjentów diagnozowanych w Pracowni Tomografii Komputerowej.
Oddział współpracuje również ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, wykonując znieczulenia do zabiegów ratujących życie. Oddział dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą pielęgniarską, cechującą się profesjonalizmem i dużą wrażliwością na potrzeby chorych. Jednostka posiada akredytację do kształcenia lekarzy w trakcie specjalizacji w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz odbywania staży cząstkowych dla lekarzy innych specjalności. Lekarze Oddziału systematycznie podnoszą swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne poprzez udział w licznych kursach i zjazdach, a także w szkoleniach wewnętrznych, prowadzonych przez asystentów Oddziału oraz zapraszanych wykładowców.
W Miejskim Centrum Medycznym funkcjonuje poradnia anestezjologiczna, która zajmuje się kwalifikowaniem i konsultowaniem pacjentów do przewidywanych znieczuleń, które umożliwiają wykonanie planowych zabiegów i operacji.
Lokalizacja oddziału:
-
Dostępność architektoniczna
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
Przed Pawilonem A znajduje się parking dla osób niepełnosprawnych na 9 miejsc parkingowych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Brak informacji o prawie wstępu z psem asystującym oraz o ograniczeniach
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online:
Brak możliwości skorzystania z tłumacza migowego na miejscu
Pawilon A.
W budynku znajdują się min.:
Izba Przyjęć, SOR, Poradnie Specjalistyczne, Oddział Chirurgiczny Ogólny, Oddział Chirurgii Urazowo Ortopedycznej, Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii, Oddział Ginekologii Operacyjnej i Zachowawczej
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do izby Przyjęć wyposażone jest w drzwi przesuwne i znajduje się na parterze Pawilonu A. Dostęp do niego możliwy jest podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Parter oraz I piętro połączone jest z Pawilonem B łącznikiem. Do pawilonu A pacjenci mogą również dostać się wejściem głównym do którego dostęp umożliwia podjazd dla niepełnosprawnych.
Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy).
Pawilon B.
W budynku znajdują się min.:
Oddział Neurologiczny, Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, Oddział Rehabilitacyjny, Oddział Udarowy, Ośrodek Rehabilitacji Dziennej
Opis dostępności wejścia do budynku
Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z wejścia znajdującego się poziomie 0. Do Pawilonu B osoby niepełnosprawne mogą dostać się również łącznikami z Pawilonu A.
Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie z wyjątkiem poddasza gdzie są różne poziomy i dla umożliwienia poruszania się niepełnosprawnym zamontowane są windy-platformy dla niepełnosprawnych, komunikacja pionowa – windy).
Pawilon D.
W budynku znajdują się m.in.:
Oddział Okulistyczny, OAiT
Opis dostępności wejścia do budynku
Pawilon D połączony jest bezpośrednio z Pawilonem A. Najlepszy dostęp do Pawilonu D dla osób niepełnosprawnych jest łącznikiem na poziomie parteru.
Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy).
Budynek Administracyjny
Opis dostępności wejścia do budynku
Sekretariat znajduje się na poziomie parteru. Dostęp dla osób niepełnosprawnych do budynku na poziom parteru oraz I piętra umożliwia winda. Dostęp do windy możliwy jest z poziomu chodnika, od strony szpitala.
Opis dostępności korytarzy, schodów Przestrzenie komunikacyjne wolne od barier poziomych i pionowych - z wyjątkiem poddasza
dokąd nie dojeżdża winda (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – winda).
Lekarze
-
dr n.med. Norbert Wachowicz Kierownik
-
lek. Jarosław Bartodziej Z-ca Kierownika
-
dr n. med. Łukasz Stefańczyk
-
lek. Bartłomiej Bąk
-
lek. Karolina Kabot
-
lek. Małgorzata Koszalińska
-
lek. Artur Kotkowski
-
lek. Barbara Kowalczyk
-
lek. Marcin Kozłowski
-
lek. Damian Lechowski
-
lek. Piotr Ławrynowicz
-
lek. Małgorzata Maludy-Festinger
-
lek. Urszula Motylska-Łopatka
-
lek. Katarzyna Pacholicka
-
lek. Janusz Stankiewicz
-
lek. Bogdan Szumski
-
lek. Mateusz Toruń
-
lek. Magdalena Winiarska
Pielęgniarki
-
mgr Justyna Ramięga p.o. Pielęgniarki Oddziałowej